Подробни бележки за BUBARSTVO

Подробни бележки за Bubarstvo

Подробни бележки за Bubarstvo

Blog Article

Новините от днес ПП-ДБ пак ще предложи възнаграждението за особените представители да се определя от съда

ДАНС с ужасяващи подробности за находката в Пловдивско, опасна за цяла България

Мащабна спецакция скова България, има много арестувани СНИМКИ

Към момента Светослава внася бубени семена от Китай. Те, по думите й, са продуктивни, но доста претенциозни към условията на отглеждане, а не като тези, отглеждани преди десетилетия у нас. Затова е трудно да се възроди бубарството в едновремешните бубарски къщи. Климатичните условия в страната са много по-добри от тези в Китай, казва стопанката и допълва: „Може да сме по-малки като производители, но качеството на българската коприна е било на много високо ниво.

По този начин се дава възможност на хората в тези региони да си докарват допълнителни доходи и ги стимулират да не променят своето местообитание.

Първите греньори (производители на бубено семе) са се учели от опитната станция в Бурса и от търговци на бубено семе, идващи Бубарство от Франция и Италия.

Ругуновец (Поликастро) · Ада тепе (Неа Сиракио) · Аматово (Аспрос) · Арджан (Кастро) · Баялци (Платания) · Беглерия (Ксиролакос) · Вардаровци (Аксиохори) · Вардино (Лимнотопос) · Гавалянци (Валтуди) · Драгомирци (Вафиохори) · Ересели (Пондоираклия) · Казаново (Котили) · Коджа Омерли (Херсотопи) · Колибите (Иринико) · Крастали (Корона) · Мачуково (Евзони) · Неа Кавала · Ореховица (Певкодасос) · Ситария · Смол (Микро Дасос) · Спанчово (Латомио) · Чидемли (Метаморфоси)

Предоставяне на висококачествен клетъчен картонен храст тип “японски” за завиване на пашкулите и перфорирана хартия за вдигане на бубите от сън и почистване на постелята;

В същото време обаче засега липсват частни компании, които да раздават бубено семе или излюпени буби, изкупуват и преработват произведените пашкули. Фуражната и материалната база е остаряла, а очаквания от производителите е за по-висока изкупна цена на пашкулите в сравнение с пазарната.

То се извършва на осмия до десетия ден от масовото покачване на бубите на храстите, когато какавидата е твърда и шоколадово кафява. Преди обирането на пашкулите от храстите се отделят умрелите буби и черен шкарт (негодно качество).

При стадия „яйце“ се извършва формиране и развитие на зародиша.

Формулата за минималната заплата създава сериозни рискове за българската икономика

Бавен туризъм, или как родопското „Хвърчило“ променя сектора

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта.

Report this page